Reiki

Reiki, Uzakdoğu'dan bize ulaşmış olan, çok uzun yıllardır uygulanan ve şifa veren bir enerjidir. En önemlisi bizim dışımızda olan, bizden farklı olan fakat bize sürekli yardım eden, yumuşacık ve bize sağlık veren bir enerjidir. Anadolu'daki el verme geleneğine çok benzer.

Reiki, ilk kez Mikao Usui tarafından Japonya'da bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Binlerce yıldır da başka kişiler tarafından kullanılmaktadır. Mağara resimlerinde bile Reiki gibi enerjileri uygulayanlar vardır. Usui 1922 yılında, hem öğretmek hem de uygulamak için kendi şifa merkezini kurmuştur. Bu merkezden günümüzde bize ulaşmıştır.

Reiki kelimesinin içerisinde iki anlam vardır. Rei, ruhsal, kutsal, gizemli, bilinemeyen anlamına gelmektedir. Ki, yaşam gücü enerjisi demektir. Hepimizin sahip olduğu yaşam gücü enerjisini tanımlar.

Reiki, ruhsal olarak yönetilen, bizim tam olarak anlayamadığımız ama kutsal ve çok yararlı bir kaynaktan gelen, bizim enerjimizi iyileştiren bir enerji türü olarak algılanabilir. Enerji şifacılığının başladığı günden bu yana var olan müthiş bir yardımcıdır.

Kronik hastalıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur. Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir. Korku duygusunu yenmenize yardım eder. Kafanız karışık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar. Ağrı ve acılarınızı azaltır. Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder. Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur. Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.

Duygusal blokajları çözer ve duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder. Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır. Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder. İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.

Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır. Kin, nefret,öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder. Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder. Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder. Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır. Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur. Psikolojik rahatsızlıklarda, fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.

Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur. Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder. Fiziksel,psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir

 

Reiki
Orhantepe Mah. Üsküdar Cad. Girne Sok. No:2 Kat:2 D:23 Cevizli Kartal / İSTANBUL
0216 352 2 777
info@kristalterapisi.com
www.kristalterapisi.com ©
X